BOMBUS ÇEVRE SAĞLIĞI – FUMİGASYON | MERKEZ KONYA

BOMBUS ÇEVRE SAĞLIĞI – FUMİGASYON adres telefon iletişim bilgileri için web sayfamızı ziyaret ediniz.
ADRES: FEVZİ ÇAKMAK MAH. 10526 SOK. NO: 41 MERKEZ / KONYA
İLÇE: MERKEZ
ŞEHİR: KONYA
FİRMA TELEFON: +903323426347
FİRMA FAX:
FİRMA WEBSİTESİ:
FİRMA E-MAİL:

BOMBUS ÇEVRE SAĞLIĞI – FUMİGASYON FİRMASI HAKKINDA:
Firmamız; 1998 yılında ASYA TARIM KİMYA TİCARET adı altında Bitki Koruma ve Bitki Besleme Ürünleri Bayiliği ile faaliyete başlamıştır.

1999 yılında T. C. Tarım Bakanlığı tarafından verilen Fumigasyon Operatörlüğü kursuna katılarak, Konya ’da Zirai Fumigasyon alanında ruhsatlı ilk özel firma olma özelliği ile, bu uygulama alanında da faaliyetlerini sürdüregelmiştir.

Dünyada o yıllarda oldukça yaygın olan, Türkiye ’de henüz metropol kentlerinin tanıdığı, Konya ’da ise 2000 ’in başlarında yabancı merkezli firmaların girmesiyle yerini almaya başlayan Haşere – Kemirgen Önlem ve Mücadelesi (Pest Prevention – Control) hizmetinin ve tanıtımının yerli / yerel firma bazındaki ilk temsilcisi olarak bu sektördeki yerini almıştır.

2005 yılı itibari ile Halk Sağlığı alanında haşerelere karşı ilaçlama işlerini yapacak kişi ve kuruluşların ruhsata tabi olma zorunluluğu neticesinde; T. C. Sağlık Bakanlığı Mesul Müdür eğitimini alarak, Konya ’da işletme sahibinin aynı zamanda mesul müdürü olduğu muvaazasız (diploma kiralama usulü ile çalışmayan) ilk firma olma özelliğini de üzerinde bulundurmaktadır.

Bütün bu birikim ve kazanımlarımızdan yola çıkarak;
Hem tüm yaşam alanlarında insan – gıda ve çevre sağlığını tehdit eden haşere – kemirgen zararlılarına yönelik verilen mücadele şekli olan
Pest Kontrol,
Hem tüm zararlılara yönelik ortama gaz verilerek yapılan mücadele metodu olan
Fumigasyon,
Hem de bitkisel üretim amaçlı arazi veya rekreasyon amaçlı peyzaj alanlardaki bitki hastalık ve zararlılarına karşı yapılan mücadele şekli olan
Bitki Koruma
kavramlarının, birbirlerini tamamlayan unsurlar olarak bir bütün içerisinde değerlendirilmesinin, bu alanda bir boşluğu dolduracağını düşündük.

BOMBUS ÇEVRE SAĞLIĞI – FUMİGASYON hakkında merak ettiğiniz soruları aşağıdaki YORUMLAR kısmından iletebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.