ILDIZ YÜKLENİM İNŞAAT | BAHÇELİEVLER İSTANBUL

ILDIZ YÜKLENİM İNŞAAT adres telefon iletişim bilgileri için web sayfamızı ziyaret ediniz.
ADRES: TOYAK İŞ MERKEZİ KAT:3 NO:169 ŞİRİNEVLER MEYDANI BAHÇELİEVLER / İSTANBUL
İLÇE: BAHÇELİEVLER
ŞEHİR: İSTANBUL
FİRMA TELEFON: +902125180200
FİRMA FAX:
FİRMA WEBSİTESİ:
FİRMA E-MAİL:

ILDIZ YÜKLENİM İNŞAAT FİRMASI HAKKINDA:
Ticari geçmişiniz ve bu alandaki deneyimleriniz ne kadar büyük ve köklü olursa olsun, bu birikimleri kurumsal bir yapı içine almadığınız sürece firmanızın büyümesi mümkün değildir.

Kurumsallaşma çalışmaları sırasında, Ildız Şirketler Grubu ’na bağlı şirketlerin tümünün el dokuması halı alanında faaliyet gösterdiği dikkat çekiyordu. Kurumsallaşma çalışmaları, yatırımları değişik alanda yapma ihtiyacını bize gösterdi. Yatırımları çeşitlendirmek için hangi alana girmek gerektiğini belirlemek için ise, yüz civarında fizibilite çalışması yapıldı. Bu çalışmalar sonucunda inşaat sektörüne girmeye karar verildi.

İnşaat sektöründe de 18 bin kalemden oluşan değişik malzeme vardı. Bunlardan hangisine girilecekti, bu konu üzerinde yapılan fizibiliteler sonucunda metal esaslı, üzeri doğal taş kaplı çatı kaplama malzemelerinin Türkiye ’de olmadığı tespit edildi ve bu alanda faaliyet gösterme kararı alındı.

Ildız bu alanda bir ilke imza atarak Türkiye ’ye ilk kez metal esaslı, üzeri doğal taş kaplı kiremitleri ithal edip, geniş bir bayiler ağı ile pazarlama, satış ve eğitimli taşeron ağı ile uygulamalarını yaptı.

Giderek çatı alanında uzmanlaşan bir kuruluş haline gelen Ildız, çatı sistemleri konusunda tamamlayıcı ürünler olan, çatı pencereleri, su ve ısı izolasyon malzemelerinin distribütörlüklerini alarak ithalatını pazarlama, satış ve uygulamalarını yaptı.

Mükemmel çatı çözümleri getirdiğimizi gören müşterilerimiz bizden cepheler için de bir şeyler yapmamızı istemeye başladı. Bunun üzerine vinyl esaslı yalı baskısı distribütörlüğü alarak ithalatı, pazarlaması, satışı ve uygulamasını yapmaya başladık. Böylece, Ildız çatı ve cephe kaplama konusunda tam bir uzman kuruluş haline geldi.

Portföyüne aldığı tüm ürünlerin usulüne uygun uygulanmasına büyük önem veren Ildız., her yıl, her ürün için ayrı ayrı birkaç kez eğitim kursları düzenleyerek yüzlerce taşeron yetiştirmiş ve çatı sektörüne büyük hizmetler yapmıştır.

Çatı alanında çağdaş çözümleri getiren malzemelerin Türkiye piyasasında giderek önemli bir yer almaya başlaması ile çatı detaylarında standartlaşmaya gitme gereği, eğimlerdeki sınırlamaların kaldırılması gibi sektördeki birçok sorunun çözümü için bir dernek kurulması ihtiyacı ortaya çıkmış ve Ildız sektörün birçok önder kuruluşu ile birlikte Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği ’nin kuruluşunda büyük katkılarda bulunmuştur. Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Erdener Ildız, Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (Çatıder) ’in kurucu başkanı olup, iki dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmüştür.

Türkiye ’de sık sık meydana gelen krizler, çatı kaplama malzeme piyasasının artık ithalatla büyüyemeyeceği gerçeğini gelip dayatmıştır. Yaratılan piyasanın daha ileri boyutlarda geliştirilmesi için artık üretimin şart olduğunu tespit eden Ildız 2003 yılı Mayıs ayında Ildızbond kiremitlerini üreterek, ithalatçı kimliğinden üretici kimliğine geçmiştir.

Üretici hale gelen Ildız yeni kimliğine paralel olarak var olan kurumsal kimliğinde de yeniden bir düzenlemeye giderek bünyesinde büyük bir reorganizasyon ve yapılanma başlatmıştır.

Ildızbond ’un üretildiği fabrikadaki tüm makineler Ildız’ ın on iki yıllık deneyimi ile tasarlanmış ve Türkiye ’deki firmalar tarafından üretilmiştir. Ildızbond üretimi tamamen yerli sermaye ve bilgi birikimi ile gerçekleştirilmiştir. Dünya standartlarında üretilen Ildızbond ’un 20 ülkeye ihracaatı gerçekleştirilmiştir. Onümüzdeki beş yıl içinde en az 50 ülkeye ihracaatı planlanmaktadır. İthalatçı olarak çıkılan bu yola, ihracatçı olarak devam edilmektedir.

Ildızoluk, Türkiye ’de dikdörtgen formda ilk kez üretilen metal esaslı oluk sistemidir. Ildızoluk, kepçeleme yerine kelepçeleme sistemi kullanılması, tüm aksesuarların kendisinden üretilmesi, kolay uygulanır olması ile büyük avantajlar sağlamaktadır.

Ildızoluk, uzun ömürlü ve çok estetik bir oluk sistemidir.

Ildız 2008 yılında ILDIZBOARD markasıyla, ILDIZBOND la aynı formda olan EPS ısı yalıtım panellerini üretmeye başlamıştır. ILDIZBOARD, ILDIZBOND la aynı formda olduğu için ILDIZBOND kiremitleri ısı yalıtım panelinin üzerine bire bir oturmaktadır. Isı yalıtım paneli ile kiremit arasında boşluk kalmadığından, kiremitin üzerinde rahatlıkla yürünebilmektedir. Isı yalıtım panelinin alt ve üst yüzeylerinde ince kanallar olduğundan, çatı altı havalanmakta ve böylece terlemede olmamaktadır.

ILDIZ YÜKLENİM İNŞAAT VE SAN. TİÇ. LTD. ŞTİ, ILDIZBOND, ILDIZOLUK ve ILDIZBOARD ürünlerini Türkiye de ki 100 e yakın bayisi ve dünya genelinde ki 20 distribütörü ile pazarlamasını yapmaktadır.

Bu esere katkısı olan tüm çalışanlarımıza teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

ILDIZ YÜKLENİM İNŞAAT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ

ILDIZ YÜKLENİM İNŞAAT hakkında merak ettiğiniz soruları aşağıdaki YORUMLAR kısmından iletebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.