ÇOTANAK YAPI DENETİM | MERKEZ GİRESUN

ÇOTANAK YAPI DENETİM adres telefon iletişim bilgileri için web sayfamızı ziyaret ediniz.
ADRES: ŞEYH KERAMETTİN MAH. SUAT AKGÜN SOK. HALİT AKGÜRE İŞH. NO:15 KAT:2 MERKEZ / GİRESUN
İLÇE: MERKEZ
ŞEHİR: GİRESUN
FİRMA TELEFON: +904542500020
FİRMA FAX:
FİRMA WEBSİTESİ:
FİRMA E-MAİL:

ÇOTANAK YAPI DENETİM FİRMASI HAKKINDA:
Çotanak Yapı Denetim Ltd. Şti. Giresun genelinde merkez, ilçeler ve beldelerde konut, iş merkezi, sanayi yapılarının denetimini üstlenmiş bulunmaktadır.

4708 Sayılı Yapı Denetim Kanununda belirtilen can ve mal güvenliğini teminen imar planına, fen, sanat ve sağlık kurallarına, standartlara uygun, kaliteli yapı yapılmasını sağlamak amacı ile proje ve yapı denetimi görevini sürdürmektedir.

Şirketimiz tüm hizmetlerinde ‘ Mesleki Etik Çağdaş Norm ve Standartlarda Yapı Denetimi ‘ sloganını ilke olarak benimsemiş olup uygulama planlarını bu ilke üzerinden yürütmektedir.

Firmamızda görev alan personel işe başlangıç aşamasında alacağı görevlerle ilgili eğitim almakta ve yapılan çalışmalarda personelin en verimli şekilde çalışması sağlanmaktadır.

Denetimde, yasa ve yönetmelikler çerçevesinde inşaatların her safhasında yerinde denetim, test ve laboratuar çalışmaları yapılırken yeni mezun teknik elemanlar, inşaat kalfaları, ustalar, tecrübeli teknik elemanlarımızca eğitilerek imalatta ve denetimde kalite yükseltilmektedir.

Denetimlerde esas olan mesleki ahlak kurallarıdır. Bu kurallar: Dürüstlük; bağımsızlık; tarafsızlık; güvenilirlik; ve yeterlilik olmak üzere beş ilkeden ibarettir.

Denetim mesleğinin temel ahlak kuralı, dürüstlüktür. Denetim mesleğini yürütürken denetçilerin davranışları kusursuz ve kuşku uyandırmayacak biçimde olması gerekmektedir.

Denetçiler, denetledikleri kuruluşlardan ve denetlenen kuruluşlarla ilgili çevrelerden bağımsız olmak zorundadır. Denetçiler; sorumluluklarını tarafsız bir şekilde yerine getirebilmeleri için kişisel çıkarlarının söz konusu olabileceği her türlü ortamdan, etkiden uzak kalmaya özen göstermelidir. Düzenleyeceği raporları denetlediği firma, kurum veya kuruşlardan veya kamu kuruluşlarının etkisi altına girmeden yapmalıdır. Denetçilere duyulan saygı ve güvenilirlilik, denetçilerin geçmişte ve günümüzde göstermiş oldukları başarıların çabaların neticesidir. Denetimin adil ve tarafsız olması için denetçiler tam bir güvenceye sahip olmalıdır. Tüm toplumlarda mesleki ahlak kurallarına uygunluk yönünde inandırıcılık ve güvenilirlilik, en üst düzeyde olması gereken bir erdemdir. Denetim sistemleri bu erdemi hiçbir zaman göz ardı etmemelidir.

Denetçiler her zaman ‘ mesleki yeterliliğe ‘ sahip olmak zorundadırlar ve mesleklerini yürütürken yüksek mesleki standartları uygulamak durumundadırlar. Denetçiler yürürlükteki mevzuat ve standartlar hakkında yeterli bilgiye sahip olmak, mesleki özeni göstermek, en yüksek nitelikte bilimsel yöntem ve uygulamaları kullanmak, ihtiyaç duyduklarında bilgi düzeylerini yükseltmek ve becerilerini geliştirmek zorundadırlar.

Ülkemizde değil depremler; durduğu yerde binaların yıkıldığı göz önüne alınırsa, mevcut binalar ve yeni yapılmakta olan inşaat örneklerinden, yapı denetim sisteminin öneminin anlaşılacağı kanısındayız.

İyi Çalışmalar..

ÇOTANAK YAPI DENETİM hakkında merak ettiğiniz soruları aşağıdaki YORUMLAR kısmından iletebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.