İç Mimarlık

galeri

Firma Hakkında

İç mimar, tasarımcı demektir. Mekan dekore eden, güzelleştiren… Kolay değildir tasarımcı olmak. İnsanların zevklerine göre yapıp onları memnun etmek oldukça zordur. Bunu başaran iç mimar ise profesyonel bir iç mimardır. İç mimar olmak isteyen kişiler, normalin üzerinde bir yeteneğe sahip olması gerekir. Tasarım konusunda kendini geliştirmiş olmalıdır. Renk uyumu, dekorasyon gibi özellikleri bilmelidir. İç mimar, gelişimi sevmelidir. Gündem ve zevkler sürekli olarak değişmektedir. Bir kişi bugün sevdiğini yarın sevmeyebilir. Moda sürekli gelişmektedir. Yeni dekorasyon, yapı malzemesi, desen ve renk gibi iç mekanı etkileyen faktörlere her dakika yenisi eklenmektedir. İç mimar bunların hepsini elinden geldiğince takip etmelidir.

Bir müşteri geldiğinde zevkini ve heyecanını iyi analiz edebilmelidir. İç mekan gösterildiğin de müşteri demeden ortamın ihtiyacını tespit edebilmelidir. Ardından ortama göre yapılacak değişiklikleri ve eşyaları tasarla malıdır. Bunların hepsini tasarladıktan sonra kağıt üzerine dökmelidir. Yani tasarımın krokisini çizmelidir. Fiyat ve işçilik ile de iç mimar ilgilenir. Bu yüzden satın alınacak eşyaların ve tasarım da kullanılacak malzemelerin fiyatlarını hesaplamalı ve işçilik ücretini de belirlemelidir.

Genellikle dekorasyon ve eşya seçimleri müşteriye aittir. Ancak tasarımı yapan iç mimar olduğu için eşya ve dekorasyon seçimlerini, iç mimar ve müşteri beraber yapmalıdır. Yoksa tasarım ile dekorasyon ve eşyalar arasında çelişki oluşur. Bu da görselliği bozar.

Website: https://www.icmimari.net

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Firma Bilgileri

Paylaş